• Avan Nova Trading
  • Avan Nova Trading
  • Avan Nova Trading
صفحه اول اخبار شرکت دلیل كاهش صادرات انار چه بود؟

دلیل كاهش صادرات انار چه بود؟

ارزش صادرات انار ایران در سال ۱۳۹۰ نزدیک به ۴۰ درصد کاهش یافت و بالغ بر ۱۱ میلیون دلار شد. رییس اتحادیه میوه و سبزی فروشان عقیده دارد كه این موضوع چندان هم موضوع عجیبی نبوده است.

pome-2


حسین مهاجران در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار كرد: چهار سال پیش سرما ۵۰ درصد درختان انار در مناطق تولید آن كه بیشتر در ساوه است را از بین برد و با توجه به این كه هر درخت انار چهار سال زمان می برد كه میوه نوبرانه دهد و از چهار تا شش سال زمان نیاز دارد كه به طور نسبی بار دهد، بنابراین كاهش صادرات موضوعی قابل انتظار بود.
وی ادامه داد: در مناطق تولیدی انار مثل ساوه، حاشیه ی قم، یزد، میبد، اردكان، شیراز، فردوس مشهد و كاشمر در امسال و سال آینده كمبود تولید داریم و این طبیعتا باعث كاهش صادرات می شود.
به گزارش ایسنا، ایران با تولید بیش از ۶۰۰ هزار تن انار رتبه نخست را در تولید جهانی این میوه در جهان به خود اختصاص داده است. برآورد می شود تولید جهانی انار سالانه به حدود ۱.۵ میلیون تن می رسد. ساوه، نی ریز و فردوس از عمده ترین تولیدکنندگان انار در ایران محسوب می شوند.
پایین بودن بهره وری، کاهش صادرات، بالا بودن قیمت تمام شده محصول، کمبود صنایع فرآوری، کمبود سالن های بسته بندی مناسب و سردخانه در مناطق تولید انار از نقاط ضعف تولید انار در ایران هستند.

 

1391/2/31

 

جستجو

avcon.jpg

نظر سنجی

کدام خدمات ما برای شما کاربرد دارد ؟
 
English (United Kingdom)   Farsi

Facebook-3

مقالات و دانلود

download2 مقالات و فایل های مفید را در این بخش دریافت نمایید

ورود اعضاء

تمام حقوق محفوظ و متعلق به Avan Nova Trading می باشد
طراحی سایت و بهینه سازی سایت : شبکه سفید